Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » потерници
Македонија

Приведени двајца криминалци барани по потерници, пронајдена дрога кај нив

M T
На 14.09.2022 во 21.30 часот на ул.„Козле“ во Скопје, полициски службеници од Оперативен тим потраги при СВР Скопје ги лишиле од слобода В.З.(21) и О.С.(25),...
Македонија

Приведено лице од тетовско по распишани потерници

M T
На 09.11.2021 околу 10.30 часот во тетовско Доброште, полициски службеници на СВР Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле 32-годишниот Д.И. од ова село....