11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » муниција
Македонија

Претрес во прилепско, пронајдено оружје и муниција, приведено едно лице

M T
Денеска (07.09.2022) во 08.30 часот во с.Дебреште, прилепско, полициски службеници од СВР Битола- ОВР Прилеп го лишиле од слобода И.Р.(41) од Дебреште. При претрес во...
Македонија

Претрес во скопско, пронајдени пушка и муниција, приведено едно лице

M T
На 02.06.2022 полициски службеници од СВР Скопје – Единица за недозволена трговија и Единица за интервентна полиција го лишија од слобода З.Г.(58) во с.Орешани, поради...
Македонија

Претрес во скопско Љубанци, пронајдени оружје и муниција

M T
На 12.04.2022 од страна на Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога и оружје во координација со полициски службеници од Единицата...
Свет

Постара жена од село во близина на Киев украла муниција од руски војници додека спиеле

M T
Постара жена во село во близина на Киев украла муниција од руски војници додека спиеле за време на окупацијата, јави германската новинска агенција ДПА. Жената...
Македонија

Претрес во скопско, пронајдени оружје и муниција, приведено едно лице

M T
Денеска (08.02.2022), полициски службеници од Единица за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ч.(62) од с.Љубанци, скопско. При...
Македонија

Претрес во Прилеп, пронајдени оружје и муниција

M T
Денеска (14.07.2021) полициски службеници од Надворешната канцеларија за криминалистички работи од ОВР Прилеп, по добиена судска наредба извршија претрес во дом и други простории во...
Македонија

Оружје и муниција пронајдени кај угостителски објект во Тетово

M T
Синоќа полицијата извршила контрола во угостителски објект во тетовско Жеровјане, сопственост на А.А.(30) од тетовско Боговиње, пришто затекнале 12 лица, од кои 7 од Србија,...