21.8 C
Скопје
27. септември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » сопственик
МАКЕДОНИЈА

Фатен крадец на дело во Прилеп, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 10.10.2022 во 19.45 часот на ул.„Ило Полутешка“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода А.Р.(21) од Прилеп. Тој бил затекнат...
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца крадци во скопско, украденото вратено на сопственикот

M T
Денеска (04.10.2022) во 05.40 часот во с.Студеничани, скопско, полициски службеници од СВР Скопје ги лишија од слобода се Ј.С.(37) од Скопје и Е.М.(33) од Р.Косово,...
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 26.09.2022 во 20.55 часот на регионалниот пат Македонски Брод-Прилеп, на излезот од с.Ропотово, полициски службеници од СВР Битола-Полициско одделение Ропотово го лишиле од слобода...
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопствениците

M T
На 13.09.2022 во 15.35 часот на ул.„Манапо“ во Скопје, полициски службеници од Пoлициската станица Карпош лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје. Тие се сомничат...
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 08.09.2022 во 11.50 часот на подрачјето на Центар од полициски службеници од Полициската станица Центар бил лишен од слобода Џ.Б.(26) од Скопје поради постоење...
МАКЕДОНИЈА

Расчистена кражба во Куманово, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 05.09.2022 околу 15.30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово ја лишиле од слобода Д.А.(34) од Република Србија. Таа се сомничи дека во...
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Гостивар, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 04.09.2022 околу 19.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 30-годишниот Ш.Ф. од гостиварско Чегране, кој претходно...
МАКЕДОНИЈА

Приведени двајца крадци во Кавадарци, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 20.07.2022 во Кавадарци, полициски службеници од ОВР Кавадарци ги лишиле од слобода П.Б.(35) и Г.Д.(36) од Кавадарци. Тие се сомничат дека на 19.07.2022 извршиле...
МАКЕДОНИЈА

Фатени двајца крадци во Тетово, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

M T
На 07.07.2022 околу 12.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.М.(46) и Е.Ч.(46), двајцата од Република...
МАКЕДОНИЈА

Приведен крадец во Куманово, одземенотo вратено на сопственикот

M T
На 05.07.2022, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода Ф.Ј.(38) од Куманово. Тој се сомничи дека во угостителски објект на улица „Гоце Делчев“...
МАКЕДОНИЈА

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T
На 18.05.2022 во 17.40 часот на ул.„Македонија“, полициски службеници од Полициската станица Центар ги лишиле од слобода Д.К.(19) и А.А.(28), двајцата од Скопје. Тие биле...
Uncategorized

Приведени крадци од Штип, украденото вратено на сопственикот

M T
На 17.01.2022 од страна на полициски службеници од Полициската станица Штип лишени се од слобода Н.Т.(21), Д.А.(18) и Г.С.(18), сите од Штип, поради сомнение дека...