19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Фатени крадци на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

На 20.09.2022 во 16.30 часот, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Е.Б.(34) и А.М.(32), двајцата од Прилеп. Тие биле затекнати при извршување кривично дело кражба во круг на фабрика во Прилеп. Кај нив биле пронајдени и одземени предмети со кои го вршеле делото.

Тие биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Фатен дрвокрадец во Охрид

M T

Фатен дрвокрадец во скопско, следува соодветна пријава

M T

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T

Крадци во Франција со години ограбувале патници во возовите

M T

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T