19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведени двајца крадци во Скопје, одземеното вратено на сопствениците

На 13.09.2022 во 15.35 часот на ул.„Манапо“ во Скопје, полициски службеници од Пoлициската станица Карпош лишиле од слобода двајца малолетници од Скопје. Тие се сомничат дека во периодот од 08.00 до 15.00 часот со употреба на сила и алат влегле во подрумски простории од згради на ул.„Манапо“ и одзеле повеќе предмети од две лица. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T

Фатени крадци на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

M T

Крадци во Франција со години ограбувале патници во возовите

M T

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

M T