11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведени крадци во Скопје, одземеното вратено на сопственикот

На 14.09.2022 во 17.40 часот на паркинг простор во центарот на Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и ЕВР Карпош ги лишиле од слобода С.П.(34) и Д.А.(32), двајцата од Скопје. Тие биле затекнати при извршување тешка кражба во патничко возило „фолксваген голф“. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот, а лицата биле приведени во полициска станица.

За настанот бил известен јавен обвинител и по целосно документирање против лицата ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведени двајца крадци во скопско, украденото вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T

Фатени крадци на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

M T

Крадци во Франција со години ограбувале патници во возовите

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T