25.8 C
Скопје
1. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » пронајдено
МАКЕДОНИЈА

Фатени двајца крадци во Тетово, одземеното пронајдено и вратено на сопственикот

M T
На 07.07.2022 околу 12.00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово ги лишиле од слобода А.М.(46) и Е.Ч.(46), двајцата од Република...
СВЕТ

Осумгодишно девојче кое лани исчезна во Германија, пронајдено во Хрватска

M T
Државното обвинителство во Хајлброн, Германија објави повлекување на налогот за потрага по исчезнатото осумгодишно девојче Тара Р., по кое се трага од минатата година. Како...