19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Приведен крадец во Скопје

Денеска (16.09.2022) во 10.30 часот на подрачјето на Карпош, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода П.К.(44) од Скопје. Тој бил затекнат при извршување кривично дело „тешка кражба“ во куќа на ул.„Миле Поп Јорданов“.

Тој бил задржан во Полициската станица Карпош и по целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T

Фатен крадец на дело во Битола, расчистени 14 тешки кражби

M T

Приведен гостиварец за издржување затворска казна

M T

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T

Приведен скопјанец за издржување затворска казна

M T