19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дело
Македонија

Приведен крадец од Куманово, фатен веднаш по извршеното кривично дело

M T
На 24.01.2022 година во 15.30 часот полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода С.А.(23) од Куманово, бидејќи непосредно пред тоа извршил кривично дело...
Македонија

Приведен крадец од Валандово, фатен на дело при вршење тешка кражба

M T
На 11.01.2022 во 02.20 часот полициски службеници од Полициската станица Валандово го лишиле од слобода С.У. (42) од Валандово, кој бил затекнат при вршење на...