26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Фатен крадец на дело во Битола, расчистени 14 тешки кражби

На 14.09.2022 во 14.50 часот на ул.„Филип Втори Македонски” во Битола, полициски службеници од Криминалистичка полиција и Полициска станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола го лишиле од слобода Х. В (52) од с. Канатларци, прилепско. Тој бил затекнат при извршување тешка кражба од трансформатор. Одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопственикот. Кај него биле пронајдени предмети кои потекнуваат од други кривични дела, кои, исто така, биле вратени на сопствениците.

Лицето било приведено во полициска станица и во службен разговор признал уште 13 кривични дела „тешка кражба“. По целосно документирање против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец во Скопје

M T

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во Велес, одземеното вратено на сопственикот

M T

Приведен крадец осуден на тригодишна затворска казна

M T