17.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Фатен крадец на дело во Скопје, следува соодветна пријава

На 15.09.2022 околу 16.30 часот на ул.„Филип Втори Македонски“ во Скопје, полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Битола. Тој бил затекнат при обид да одземе пари од каса на продажен објект. Парите му биле одземени и вратени на сопственикот. Кај него биле пронајдени и предмети кои потекнуваат од други кривични дела сторени во Скопје и Битола, кои, исто така, биле вратени на сопствениците.

За настанот бил известен Јавен обвинител и социјален работник од Центарот за социјални работи Битола, кој го презел и однел во неговиот дом во Битола. По целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Можеби ќе ве интересира

Приведен 17-годишен крадец, против него ќе следува соодветна пријава

M T

Приведен крадец во прилепско, одземеното вратено на сопственикот

M T

Фатен дрвокрадец во Охрид

M T

Фатени крадци на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

M T

Фатен дрвокрадец во скопско, следува соодветна пријава

M T

Кривична пријава против едно лице за сторено разбојништво со смртни последици

M T