Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пронајдени насади канабис, четворица приведени во гевгелиско

Полицијата откри насади со марихуана во гевгелиско и приведе четири лица.

Според информациите на МВР, вчера на местото викано Жабјак во село Негорци, гевгелиско, полициски службеници ги привеле Ј.М.(30) од с.Негорци, С.В.(25) од Гевгелија, В.Л.(21) од Богданци и Х.М.(23) од Гевгелија.

При претрес на повеќе локации на наведеното место, полициски службеници пронашле и одзеле 381 насади од растението Канабис сатива, а лицата биле затекнати на местото.

Тие биле приведени и задржани полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Насади со канабис пронајдени во тетовско Јанчиште

M T

Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

M T

За четири години реконструирани 58 објекти, во моментов дополнително работиме во пет градо

M T