Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Насади со канабис пронајдени во тетовско Јанчиште

Полициски службеници од СВР Тетово на 3 август при службени активности на местото викано Бресчиња, во атарот на тетовското село Јанчиште, во нива пронашле насади од канабис.

Извршен бил увид, а насадите билe подигнати за понатамошна постапка.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира

Пронајдени насади канабис, четворица приведени во гевгелиско

M T

Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

M T

Канадските искуства за употребата на канабисот беа дискутирани во Владата

M T

Ќе се прави компаративна анализа за употребата на канабис во неколку земји од регионот и светот

M T