Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Пронајдени околу 100 стебла канабис во нива кај Теарце

На 03.08.2021, по преземени мерки и активности, полициски службеници од СВР Тетово на местото викано „Лапуф“, на подрачјето на Полициското одделение Теарце, во нива, пронашле и одзеле околу 100 стебла од растението канабис сатива.

Според сопственикот на нивата С.У.(67) од тетовско Теарце, таа повеќе години не била обработувана. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Можеби ќе ве интересира

Пронајдени насади канабис, четворица приведени во гевгелиско

M T

Насади со канабис пронајдени во тетовско Јанчиште

M T

Канадските искуства за употребата на канабисот беа дискутирани во Владата

M T

Ќе се прави компаративна анализа за употребата на канабис во неколку земји од регионот и светот

M T