5.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » грижа
Мозаик

Темните кругови под очите се вечна грижа: Начините на кои може да се отстранат ќе ве изненадат

M T
Понекогаш тие можат да бидат знак за анемија, често се генетски по природа, но и последица на стареење или непроспиени ноќи. Темните кругови под очите...
МакедонијаВо тренд...

СДСМ: Обезбедени се 130 милиони евра за финансиска поддршка за граѓаните и компаниите, грижата продолжува

M T
Соопштение на СДСМ: Владата предводена од СДСМ и надлежните институции постојано преземаат мерки за надминување на сите предизвици од енергетската криза и заштита на стандардот...
CentarМозаик

ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ – Ова се работи кои никогаш не треба да се ставаат во машина за сушење

M T
Знаеме како со машината за перење, но каква е состојбата со машините за сушење? За вашата машина за сушење да работи правилно и добро да...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: СДСМ се грижи за здравствените работници, ВМРО-ДПМНЕ ги нарекува ,,убијци”

M T
Соопштение на СДСМ: СДСМ со самото доаѓање на власт постојано покажува и докажува дека вистински се грижи за здравствените работници. Како одговорна партија останавме доследни...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

СДСМ: Ги зголемуваме стипендиите и воведуваме нови, продолжуваме со вистинска грижа за младинскиот стандард

M T
Соопштение на СДСМ: Стипендиите на учениците и студентите сериозно се зголемуваат и се воведуваат нови како резултат на исполнување на долгогодишните заложби за унапредување на...
МакедонијаБизнис

СДСМ: Продолжуваме со вистинска грижа за граѓаните, укината дополнителната акциза за горивата

M T
Соопштение на СДСМ: СДСМ останува целоснo посветена на заштита и унапредување на животниот стандард на граѓаните. Укината е дополнителната акциза на дизел горивото со што...