16.8 C
Скопје
19. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » дрва
Македонија

Десетмина обвинети во гостиварско, нелегално сечеле дрва и ги продавале

M T
Против вкупно 10 лица Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог за продолжени кривични дела – Пустошење шума, кражба и измама. Во временскиот период од...
CentarМозаикТОП ВЕСТИ

Крошните живот значат: Дури и едно дрво помага да се разладат градските улици

M T
Сенка – најубавото место за разладување во текот на жешките, летни денови. Под дрвјата, температурите можат значително да паднат, како заради сенката од крошните, така...
Бизнис

Пепелта е многу корисна: Ако се греете на дрва, не го фрлајте природниот производ од согорувањето

CENTAR MKD
Пепелта од огревното дрво е многу корисна работа, која може да се употребува на разни начини. Земјоделците сигурно знаат дека пепелта може да биде одличен...