14.8 C
Скопје
3. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешко повреден гостиварец откако со трактор со дрва излетал од патот

Синоќа во 19.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека на шумски пат во атарот на гостиварско Галате, управувајќи трактор со кој превезувал огревни дрва, 60-годишниот Б.Д. од ова село, излетал од патот.

Во несреќата тој се здобил со тешки телесни повреди констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, каде бил пренесен за укажување на лекарска помош.

Увид извршила екипа од Одделението за внатрешни работи Гостивар.

Можеби ќе ве интересира

Кампања за безбедно возење на трактор и земјоделски машини

M T

Две лица загинаа, по тешка сообраќајка со трактор кај струмичко

M T

Десетмина обвинети во гостиварско, нелегално сечеле дрва и ги продавале

M T

Тешко повреден 25 годишен ресенчанец, откако се превртел со својот трактор

M T

Голем одрон на патот Свети Николе – Миладиновци

M T

Три лица повредени откако се судриле опел и трактор кај регионалниот пат Тетово – Пирок

M T