26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » финансирање
Свет

Никола Саркози прогласен за виновен за незаконско финансирање на изборна кампања

M T
Поранешниот француски претседател Никола Саркози е прогласен за виновен за нелегално финансирање на изборната кампања во 2012 година. Саркози (66), кој ги негираше обвинувањата, не...
МакедонијаБизнис

СДСМ: Доделени нови 36 договори од ТАВ програмата во висина од 17,5 милиони евра

M T
Соопштение на СДСМ: „Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев продолжува со успешна реализација на инвестиции во капитални проекти што се значајни за развој...