11.8 C
Скопје
7. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » ипа
Бизнис

Милевски: Потпишани договори за 12 нови проекти за прекугранична соработка со Бугарија и Косово

M T
Со 12 грантисти од земјава, Министерството за локална самоуправа денеска потпиша договори за кофинансирање на 12 нови проекти вредни 3,6 милиони евра преку ИПА-програмата на...