Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : Бојан Маричиќ

Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Маричиќ: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик

CENTAR MKD
„Во однос на Бугарија, ние направивме навистина се, дури и повеќе од тоа, за да пружиме рака, таа е наша соседна држава и секогаш ќе...
Македонија Во тренд...

Маричиќ: Судството покажа дека може да функционира онлајн

CENTAR MKD
Судството покажа дека може да функционира онлајн, вели министерот за правда Бојан Маричиќ по повод Европскиот ден на правдата. „Ова ново време на светска пандемија,...
Коронавирус Centar Македонија

Маричиќ: Наша заложба е рестриктивните мерки да бидат минимални

CENTAR MKD
Наша заложба е рестриктивните мерки да бидат минимални и само кога е тоа нужно за заштита на здравјето, истакна министерот за правда, Бојан Маричиќ, за...
Centar Македонија

Маричиќ: Лажна вест е дека судот во Стразбур одлучил аболицијата на Иванов да важи

CENTAR MKD
„Класична лажна вест е дека судот во Стразбур одлучил аболицијата на Иванов да важи. Она што е точно е дека пред Европскиот суд за човекови...