6.8 C
Скопје
9. декември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…

Tag : онлајн

Свет

Кина забранува онлајн приватни часови-целта е да се искорени секое учење за профит

M T
Кина од денеска им забрани на приватните наставници да одржуваат часови преку Интернет или на нерегистрирани места, како што се станбени згради, хотели и кафулиња,...
Коронавирус Македонија

Само средношколците од Тетово и Гостивар со онлајн настава, другите со физичко присуство

M T
Тетово и Гостивар ќе ја почнат новата учебна година онлајн, поради состојбата со коронавирусот. Мерката ќе важи две недели само за средните училишта во овие...
Македонија Локално

Во средните училишта во Тетово и Гостивар наставата ќе се одвива онлајн

M T
Учениците од средните училишта во Тетово и во Гостивар ќе ја почнат учебната година со онлајн настава, истакна министерот за здравство, Венко Филипче во Тетово...
Бизнис

Асоцијацијата на спортски обложувалници бара државата итно да овозможи онлајн игри на среќа

M T
Асоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) бара државата итно и трајно да овозможи онлајн игри на среќа преку сајтовите на македонските лиценцирани обложувалници. „Пандемијата...
Македонија Во тренд...

Маричиќ: Судството покажа дека може да функционира онлајн

CENTAR MKD
Судството покажа дека може да функционира онлајн, вели министерот за правда Бојан Маричиќ по повод Европскиот ден на правдата. „Ова ново време на светска пандемија,...