Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » биткоин
Бизнис

Биткоинот падна на најниско ниво од јануари

M T
Биткоинот денеска потона на најниско ниво од јануари, бидејќи падот на берзата продолжува негативно да влијае на криптовалутите, чие тргување го следи таканаречениот ризичен имот,...
Бизнис Во тренд...

Биткоинот за прв пат од април – речиси 60.000 долари

M T
Цената на биткоинот денеска достигна највисоко ниво во последните шест месеци и се приближува до рекордното ниво од април. Причината е што меѓу трговците постои...
Бизнис Свет

Откако беше воведена како официјална валута, цената на биткоинот драстично падна преку ноќ

M T
Цената на биткоинот драстично падна во вторникот кога Ел Салвадор ја усвои најголемата криптовалута според пазарната капитализација како легално средство за плаќање, со што стана...
Бизнис Во тренд...

Биткоинот се приближи на вредност од 52.000 долари

M T
Цената на најпопуларната светска криптовалута, биткоин, продолжи да расте и денес, откако во неделата го надмина нивото од 50.000 долари. Биткоинот се тргуваше по 51,843...
Бизнис Свет

Биткоинот достигна 50.000 долари

M T
Вредноста на „Биткоин“ на пазарот за криптовалути е вистинско изненадување утрово, изнесувајќи 50.068 долари што претставува зголемување на вредноста од 1,78 проценти. „Етер“, втората најпозната...
Centar Бизнис

Биткоинот падна на 32.000 УСД: Криптовалутите денес повторно во пад

M T
Биткоинот падна на 32.288 долари за прв пат од 8 јуни, а според последните достапни податоци, тој продолжи да тоне и трговијата падна за 7,9...
Centar Бизнис

Човекот кој предвиде колапс на пазарот на недвижнини, најавува колапс на криптовалутите

CENTAR MKD
Прославениот Мајкл Бери предвидува дека пазарот на криптовалути ќе пропаднe. Менаџерот на хеџ фондот, кој се прослави во познатиот филм „The big short“ и кој...