Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » криптовалути
Бизнис Свет

Биткоинот достигна 50.000 долари

M T
Вредноста на „Биткоин“ на пазарот за криптовалути е вистинско изненадување утрово, изнесувајќи 50.068 долари што претставува зголемување на вредноста од 1,78 проценти. „Етер“, втората најпозната...
Свет

Криминалците во Италија и Германија сè повеќе користат криптовалути

M T
Криминалците во Италија и Германија сè повеќе користат криптовалути, објави царинската управа во Бон. „Употребата на криптовалути за плаќање преку интернет во контекст на криминал...
Бизнис

Уште една земја забранува употреба на крипто-валути

M T
Употребата на криптовалути во мексиканскиот финансиски систем е забранета. Таа одлука нема да биде променета во блиска иднина, изјави министерот за финансии на Мексико, Артуро...
Centar Бизнис

Биткоинот падна на 32.000 УСД: Криптовалутите денес повторно во пад

M T
Биткоинот падна на 32.288 долари за прв пат од 8 јуни, а според последните достапни податоци, тој продолжи да тоне и трговијата падна за 7,9...