24.8 C
Скопје
27. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » рекорд
СветМозаик

Гинисов рекорд: 86-годишна жена работи како стјуардеса веќе 65 години

M T
Жeна од Бостон го собори рекордот како стјуардеса со најдолг стаж во светот, потврди Гинисовата книга на рекорди, пренесуваат американски медиуми. Бет Неш (86) почна...
Свет

Тропски горештини во Москва, метеоролозите најавуваат рушење на температурниот рекорд стар 85 години

M T
Температурниот рекорд за 13 јули, измерен пред 85 години во Москва, може да биде соборен денеска, соопшти метеоролошката служба „Фобос“. Метеоролозите најавија максимална температура до...
КоронавирусCentar

Нов црн рекорд: Рекордни 1085 новозаразени од ковид 19 во Македонија

CENTAR MKD
Нови 1085 нови случаи на коронавирус се регистрирани во изминатите 24 часа, дознава Centar.mk Засега нема информации за тоа дали има починати. Повеќе детали се...
КоронавирусCentarСвет

Нов рекорд во Хрватска – 1.424 нови случаи и 11 починати

CENTAR MKD
Рекордни 1.424 нови случаи на коронавирус се пријавени во последните 24 часаво Хрватска, а 11 лица починале, објави Националниот штаб за цивилна заштита. Во моментов,...