6.8 C
Скопје
6. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » алкалоид
МакедонијаБизнис

„Алкалоид“ АД Скопје регистрираше ново друштво во Романија

M T
По неколкугодишното присуство и успешно работење на романскиот пазар, „Алкалоид“ АД Скопје регистрираше ново друштво во Романија, со назив „Alkaloid Bucharest S.R.L.“. Друштвото е 100...
МакедонијаБизнисВо тренд...

АЛКАЛОИД со раст на консолидираните продажби од 14 %, раст на консолидираниот извоз од 20 %, со 127 нови вработувања во земјава и инвестиции од 8 милиони евра во периодот јануари – јуни 2022 г.

M T
Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – јуни 2022 година продажбите достигнуваат 5.283.892.387 денари, што е за 10 % повеќе...
МакедонијаБизнис

„Алкалоид“ пушти во употреба сопствен Центар за едукација и за обуки

M T
Човечкиот потенцијал има огромно значење за растот и за развојот на „Алкалоид“ АД Скопје, а професионалниот пристап во работењето, просперитетот на компанијата и нејзиниот кредибилитет...
Македонија

Царовска: Со поддршка на Алкалоид отворивме дуална паралелка за фармацевтски техничар во средното медицинско училиште во Скопје

M T
Постојано се зголемува интересот кај бизнис заедницата за вклучување во реализација на концептот на дуално образование во средните стручни училишта кој подразбира повеќе практична обука...
CentarБизнисВо тренд...

Американската амбасадорка Кејт Брнз во работна посета на „Алкалоид“

CENTAR MKD
Делегација од Амбасадата на Соединетите Американски Држави предводена од нејзината екселенција, Амбасадорката Кејт Мери Брнз оствари работна посета на „Алкалоид“ АД Скопје. За време на...
БизнисТОП ВЕСТИ

„Алкалоид“ со донација за студентските и училишните домови во Скопје

CENTAR MKD
И покрај сите предизвици кои ги постави почетокот на новата учебна година, 1 октомври го означува стартот на едно ново поглавје во македонското образование. Покрај...