Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Home » Спорт » Page 19

Category : Спорт

Спорт

Лига на нации: Ерменија најсериозен противник на Македонија

CENTAR MKD
Фудбалската репрезентација на Македонија ќе игра во групата 4 во новоформираната Лига на нации на УЕФА. Противници на „црвено-жолтите“ ќе им бидат селекциите на Ерменија,...
СпортТОП ВЕСТИ

Македонија против европскиот вицепрвак Шпанија во Вараждин

CENTAR MKD
Македонија вечерва против европскиот вицепрвак Шпанија ги продолжува натпреварите на Европското првенство. Во Вараждин македонските ракометари ќе се обидат да ја продолжат серијата без пораз...
СпортТОП ВЕСТИ

(Фото) Кузмановски и Манасков загубиле облог, па со нови фризури ќе го продолжат европското првенство

CENTAR MKD
Македонските ракометари ја завршија првата фаза со реми против европскиот првак Германија, по што главната фаза од Европското првенство, која ќе се игра во Вараждин,...
Спорт

Клајн: Лазаров е човек со големо срце

CENTAR MKD
Поранешниот германски репрезентативец Доминик Клајн, кој настапува заедно со Лазаров во францускиот Нант, во колумна за минхенски „Меркур“ пишува дека честопати разговарале со Лазаров токму...
Спорт

Сите очи вперени кон дуелот со европскиот првак Германија

CENTAR MKD
Ракометната репрезентација на Македонија вечерва ќе го одигра последниот меч во Ц-групата на Европското првенство во Хрватска. Актуелниот првак, Германија, е последниот противник во оваа...
Спорт

Миркуловски: Нема да се штедиме, ќе одиме на победа и против Германија

CENTAR MKD
„Ќе одиме на победа и против фаворитот Германија“, порача ракометниот репрезентативец Филип Миркуловски по вчерашната победа против Црна Гора и пласманот во втората фаза на...
Спорт

Ракометарите вечерва против Црна Гора

CENTAR MKD
Ракометната репрезентација на Македонија вечерва го игра втoриот натпревар на Европското првенство во Хрватска. Противник на македонските ракометари ќе биде селекцијата на Црна Гора. Македонија...
Спорт

Сребрени медали за Петар Заборски и Моника Пендаровска и бронза за Анѓела Мојсовска на турнирот во Самобор, Хрватска

CENTAR MKD
Каратистите на Макпетрол имаа уште еден успешен настап на најсилниот европски турнир што викендов се одржа во Самобор, Хрватска, каде што учествуваа 1780 спортисти од...
СпортТОП ВЕСТИ

(Видео) Ракометниот капитен Кирил Лазаров со новогодишна честитка до фановите

CENTAR MKD
Капитенот на македонската ракометна репрезентација и член на францускиот ракоментен клуб „Нант“ преку кратко видео обраќање им ја честиташе новата година на фановите, членовите на...
Спорт

Каратистите од карате клубот Макпетрол меѓу најуспешните

CENTAR MKD
Во организација на градот Скопје и Сојузот на спортски федерации на Р. Македонија се одржа изборот на најдобри спортисти на градот Скопје за 2017 година....
Спорт

Заев вети подобри услови на терените и враќање на спортот во рацете на спортските работници

CENTAR MKD
Премиерот, Зоран Заев, вчеравечер во присуство на директорот на Агенцијата за млади и спорт присуствуваше на свеченоста по повод избор на спортист на годината. Во...
Спорт

Русите во Пјонгчанг можат да настапат како неутрални спортисти

root_u0sbii7v
Олимпискиот комитет на Русија и формално им дозволи на своите спортисти да настапат на Зимските олимписки игри во Пјонгчанг како неутрални натпреварувачи. „Едногласно е мислењето...