Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Стоилов откри: Уште еден ракометар си оди од Вардар

Ракометарите на Вардар вчера беа дочекани од илјадници навивачи и граѓани од цела Македонија, кои дојдоа на плоштадот во Скопје да ги видат и поздрават шампионите.

Капитенот на клубот, Стојанче Стоилов прв ѝ се обрати на публиката која му возврати со овации, а потоа откри кој ракометар си заминува од клубот.

Веќе е познато дека си оди Рожерио Мораеш, Игор Карачиќ, Дејан Милосављев, Глеб Калараш и Дмитри Кисељев, а синоќа Столе ни откри дека си оди и Јања Војводиќ кој на крај беше поздравен.

спонзорирано: