Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Showbiz

Крај на бракот меѓу Џенифер Анистон и Џастин Теру

Американските актери Џенифер Анистон и Џастин Теру соопштија дека донеле заедничка одлука за развод. Во соопштението објавено од публицистот на Анистон се наведува дека одлуката била донесена заеднички и со многу љубов. Тие одлучија да…

Виолета Томовска и Ефто Пупиноски во Еден на Еден

Во недела, Виолета Томовска и Ефто Пупиноски во новата „Еден на Еден“. Доајените на македонската народна песна ги раскажуваат најинтересните моменти од нивните долги кариери. Што се прави со македонските песни во Бугарија и колку…

Фото: Лила Филиповска се мажи по трет пат – кажа „ДА” и го покажа прстенот

Иако неколкупати досега кажа дека тешко би се одлучила повторно да заплови во брачните води, ТВ водителката Лила Филиповска вчера на Валентајн објави фотографија со прстен на раката и напиша: Дали да кажам ДА. Таа доби рози, балони и…

Еден на Еден: Мама миа од епизода!

Насмеани, расположени и распеани – актерите од хит-мјузикот „Мама миа“ не се такви само на сцената на Македонскиот народен театар. Во неделната епизода на „Еден на Еден“, која веќе е достапна на „Јутјуб“, Тања Кочовска, Биљана…

Одлуката е донесена: Познато кој ќе ја претставува Македонија на Евровизија

„Ај кју“ ќе биде македонски претставник на Евровизија, која ќе се одржи во Лисабон во мај. Членовите ќе ја пеат песната Lost and found. Автор на песната е Бојан Трајковски, а продукцијата е на Дарко Димитров. На јавниот повик што го…

Македонскиот програмер за кој слушна целиот свет, Рамадан Дан Лимај и популарниот пејач…

Работата како програмер за светски гиганти на Дан му одзема огромно време, но сепак тој пронаоѓа време за да се дружи со своите пријатели и да ја одржува својата змиска форма за која бројни модни агенции изразија желба да го ангажираат.…

Регионот во тага – почина познатиот актер со чии филмови растевме

Српскиот актер Небојша Глоговац почина утринава на 48-годишна возраст, неофицијално било потврдено за „Новости“ од Институтот за онкологија во белградската клиника. Зад себе остави три деца. Тој пред десет дена итно бил примен во…

Мама Миа: Шест на еден во „Еден на Еден“

Дел од актерската екипа на хит-мјузиклот на МНТ, „Мама миа“, гостуваат во новата епизода на „Еден на Еден“. Во недела, не ги пропуштајте Тања Кочовска, Биљана Драгиќевиќ – Пројковска, Арна Шијак , Нина Дејан, Кире Ѓоревски и Никола…

Непоканет гостин во „Еден на Еден“

Контроверзниот рапер Стефан Ѓуриќ-Раста и неговата поранешна сопруга Ана Николиќ во неделата во „Еден на Еден“, за првпат заедно гостуваа во една телевизиска емисија. Српските пејачи рекоа дека не гледаат ништо чудно во тоа што иако се…

Екслузивно: Тајзи и Спејко специјални гости на концертот на Раста и Ана Николиќ во Скопје

За 8 дена ќе се случува вистински спектакл, големиот концерт на Ана Николиќ и Раста во Скопје! На 16. февруари 2018 (петок), во Вип Арената Борис Трајковски публиката може да очекува добра забава и многу изненадувања. Едно од…

Светот во тага: Почина познатиот актер

Актерот Џон Махони, ѕвезда на серијата „Фрејзер“, почина на 77-годишна возраст во болница во Чикаго. Засега не е соопштена причината за смртта. Махони е роден во Велика Британија, а најголема слава стекна со улогата на Мартин Крејн,…

Одлична вест за гледачите на „Мојот син“ – го видовте крајот, но тоа не е се’

На социјалната мрежа Инстаграм протече нова информација поврзана за популарната турска серија која се емитуваше на Сител, "Мојот син". И покрај тоа што последната сезона заврши со убиство на Ајшеѓул, тоа нема да биде и крај на серијата,…

Отворено за сè: Ана Николиќ и Раста во „Еден на Еден“

Ми направи албум и дете. Вака Ана Николиќ се шегува на своја и на сметка на нејзиниот поранешен сопруг, раперот Раста, со кој заедно подготвуваа голем концерт во Скопје. Во недела, во новата епизода на „Еден на Еден“, српските ѕвезди…

Музичкиот состав „Инструментал Бенд“ со бројни проекти во 2018-та

Музичката група „Инструментал Бенд“ после успешниот проект „Полско цвеќе“ за 2018-та година најавува бројни музички проекти од кои првиот ќе биде комплетно завршен и презентиран кон средината на месец февруари. Имено, музичкиот состав…

Популарниот актер пронајден мртов

Актерот Марк Салинг извршил самоубиство, јавуваат американските медиуми. Марк кој е познат по улогата во серијата „Гли“ си го одзеде животот откако полицијата кај него пронајден над 50.000 фотографии од деца на возраст меѓу три и пет…

Босанскиот пејач загина во страшна сообраќајка

Младиот пејач од Босна, 32-годишниот Џуриш Џукановиќ, настрадал во сообраќајна несреќа која се случија 15 минути по полноќ. Тој со своето возило марка Ауди направил сообраќајка со возило марка Мерцедес, со кое управувал 50-годишен маж.…

Лепа Брена мами воздишки: Во шесттата деценија изгледа неодоливо

Лепа Брена и натаму мами воздишки: Во шесттата деценија изгледа неодоливо (Фото) Лепа Брена повторно докажа дека е естрадна дива. Иако е во шесттата деценија изгледа феноменално. Лепа Брена има повеќедецениска кариера, а и понатаму…

МРТ упати повик за избор на композиција за Евровизија

Македонската радио-телевизија ги повика авторите и музичките продуценти од Република Македонија и пошироко да ги достават своите музички предлози (во демо или финализирана верзија) и со својот креативен труд да учествуваат на јавниот повик,…

Еден на Еден – специјал: Кили отворено за својата животна драма (Видео)

Оваа недела во 18:50 часот на „Канал 5“ телевизија ве очекува специјал-издание на „Еден на Еден“, во кое гостува легендарниот Кирил Поп Христов – Кили. Жаре и Кили зборуваа за многу работи. За неговата несреќна судбина кога беше уапсен…

Одбележани 37 години од раѓањето на Тоше Проески

Обожавателите на Тоше Проески од целиот Балкан секоја година го одбележуваат 25 јануари, денот на неговото раѓање. Утринава голем број луѓе го посетија Гумење во Крушево и уште еднаш му оддадоа почит на починатиот пејач. Денот на раѓање…