Секогаш во средиштето на збиднувањата...
Browsing Category

Showbiz

Регионот во тага – почина познатиот актер со чии филмови растевме

Српскиот актер Небојша Глоговац почина утринава на 48-годишна возраст, неофицијално било потврдено за „Новости“ од Институтот за онкологија во белградската клиника. Зад себе остави три деца. Тој пред десет дена итно бил примен во…

Мама Миа: Шест на еден во „Еден на Еден“

Дел од актерската екипа на хит-мјузиклот на МНТ, „Мама миа“, гостуваат во новата епизода на „Еден на Еден“. Во недела, не ги пропуштајте Тања Кочовска, Биљана Драгиќевиќ – Пројковска, Арна Шијак , Нина Дејан, Кире Ѓоревски и Никола…

Непоканет гостин во „Еден на Еден“

Контроверзниот рапер Стефан Ѓуриќ-Раста и неговата поранешна сопруга Ана Николиќ во неделата во „Еден на Еден“, за првпат заедно гостуваа во една телевизиска емисија. Српските пејачи рекоа дека не гледаат ништо чудно во тоа што иако се…

Екслузивно: Тајзи и Спејко специјални гости на концертот на Раста и Ана Николиќ во Скопје

За 8 дена ќе се случува вистински спектакл, големиот концерт на Ана Николиќ и Раста во Скопје! На 16. февруари 2018 (петок), во Вип Арената Борис Трајковски публиката може да очекува добра забава и многу изненадувања. Едно од…

Светот во тага: Почина познатиот актер

Актерот Џон Махони, ѕвезда на серијата „Фрејзер“, почина на 77-годишна возраст во болница во Чикаго. Засега не е соопштена причината за смртта. Махони е роден во Велика Британија, а најголема слава стекна со улогата на Мартин Крејн,…

Одлична вест за гледачите на „Мојот син“ – го видовте крајот, но тоа не е се’

На социјалната мрежа Инстаграм протече нова информација поврзана за популарната турска серија која се емитуваше на Сител, "Мојот син". И покрај тоа што последната сезона заврши со убиство на Ајшеѓул, тоа нема да биде и крај на серијата,…

Отворено за сè: Ана Николиќ и Раста во „Еден на Еден“

Ми направи албум и дете. Вака Ана Николиќ се шегува на своја и на сметка на нејзиниот поранешен сопруг, раперот Раста, со кој заедно подготвуваа голем концерт во Скопје. Во недела, во новата епизода на „Еден на Еден“, српските ѕвезди…

Музичкиот состав „Инструментал Бенд“ со бројни проекти во 2018-та

Музичката група „Инструментал Бенд“ после успешниот проект „Полско цвеќе“ за 2018-та година најавува бројни музички проекти од кои првиот ќе биде комплетно завршен и презентиран кон средината на месец февруари. Имено, музичкиот состав…

Популарниот актер пронајден мртов

Актерот Марк Салинг извршил самоубиство, јавуваат американските медиуми. Марк кој е познат по улогата во серијата „Гли“ си го одзеде животот откако полицијата кај него пронајден над 50.000 фотографии од деца на возраст меѓу три и пет…

Босанскиот пејач загина во страшна сообраќајка

Младиот пејач од Босна, 32-годишниот Џуриш Џукановиќ, настрадал во сообраќајна несреќа која се случија 15 минути по полноќ. Тој со своето возило марка Ауди направил сообраќајка со возило марка Мерцедес, со кое управувал 50-годишен маж.…

Лепа Брена мами воздишки: Во шесттата деценија изгледа неодоливо

Лепа Брена и натаму мами воздишки: Во шесттата деценија изгледа неодоливо (Фото) Лепа Брена повторно докажа дека е естрадна дива. Иако е во шесттата деценија изгледа феноменално. Лепа Брена има повеќедецениска кариера, а и понатаму…

МРТ упати повик за избор на композиција за Евровизија

Македонската радио-телевизија ги повика авторите и музичките продуценти од Република Македонија и пошироко да ги достават своите музички предлози (во демо или финализирана верзија) и со својот креативен труд да учествуваат на јавниот повик,…

Еден на Еден – специјал: Кили отворено за својата животна драма (Видео)

Оваа недела во 18:50 часот на „Канал 5“ телевизија ве очекува специјал-издание на „Еден на Еден“, во кое гостува легендарниот Кирил Поп Христов – Кили. Жаре и Кили зборуваа за многу работи. За неговата несреќна судбина кога беше уапсен…

Одбележани 37 години од раѓањето на Тоше Проески

Обожавателите на Тоше Проески од целиот Балкан секоја година го одбележуваат 25 јануари, денот на неговото раѓање. Утринава голем број луѓе го посетија Гумење во Крушево и уште еднаш му оддадоа почит на починатиот пејач. Денот на раѓање…

Тага до небо: Почина познатиот и млад водител кого го гледавме на малите тв екрани

Познатиот водител Џоел Тејлор, автор на емисијата на каналот на Дискавери, изненадно почина на 39-годшна возраст. Оваа вест многумина ја објавија на своите профили на друштвените мрежи и изразија жалење за загубата на младо и талентирано…

Една од најзабавните емисии: Сања и Слаткар во „Еден на Еден“ (Видео)

Во неделата во „Еден на Еден“ имавте прилика да го погледнете најновото издание во кое гостуваше нашиот најпознат рапер, Марко Маринковиќ – Слаткар и неговата сопруга, поранешната „Мис на Македонија“, Сања Николиќ. Слаткар како и секогаш…

Почина актерот познат како Тинки Винки од Телетабиси

Актерот Симон Шелтон Барнес починал во 52 година, потврди неговиот син Хенри преку Фејсбук. „Го изгубив саканиот татко. Тој беше најљубезниот и најплеменитиот човек кого го познавав. Го сакам повеќе од сè. Секогаш како дете се срамев што…

Не пропуштајте: Убавицата и раперот гости во „Еден на Еден“ (Видео)

Следува уште едно одлично издание на најгледаното ток-шоу во земјава „Еден на Еден“. Овој пат домаќинот Жарко Димитриоски го угости еден од нашите најпознати брачни парови Маринковиќ-Николиќ, односно популарните Слаткар и Сања. Ова е…

Предмалку соопштена тажна вест: Почина популарната пејачка

Пејачката на популарната ирска група „The Cranberries“, Долорес О’Риордан, починала во Лондон на 46 години, објави нејзиниот портпарол. Рок ѕвездата, која во последно време настапуваше со групата „Д.А.Р.К“, почина за време на својот…

Најубавата Швеѓанка ја обожаваат пет милиони луѓе (Фото)

Ана Њустром е познато име во светот на фитнесот. Таа на најдобриот можен начин го промовира вежбањето и здравиот дух, а во родната Шведска Ана ја нарекуваат најсеки жена. Симпатичната девојка од Сокхолм ја почнала кариерата како фитнес…