19.8 C
Скопје
18. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Showbiz Во тренд...

Групата “Реприза” со нова песна насловена како “Иста слика”

Групата “Репириза” која ја составуваат млади музичари на околу 20 годишна возраст од Ресен со нова песна.

На 14.08.2020 имавме премиера на првата авторска песна „Засукај Ракави“, која стана хит за било каква еколошка акција или настани поврзани со екологијата.

Наша цел е „Музиката“. Создавање на македонска музика, современа, популарна. Еден месец по излегувањето на „Засукај Ракави“, на публиката им најавивме нов сингл, збогатен со женски вокал, со друга тема, за скоро време.

Ви ја претсавуваме нашата втора авторска песна „Иста слика“. Премиерата ја имаме најавено за 03.12.2020, односно денес, велат од Реприза.