Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

Српски пејач се обесил во Тител

Пејачот Драгиша Митиќ Гиле, според неофицијални информации, извршил самоубиство и наводно се обесил. Според српските медиуми, трагедијата се случила во Тител, неговото родно место.

Пејачот издал една песна за „Гранд продукција“ и се појавувал во нивните емисии.

Гиле никогаш не бил во „Гранд Sвезди“, како што наведуваат некои тамошни медиуми.

Веќе се збогуваат со Драгиша на социјалните мрежи.

– Драгиша Митиќ Гиле … 45 години. Ми кажа многу одамна … Пријатели еднаш, пријатели засекогаш. Почивај во мир пријателе … се надевам дека сега си го пронашол својот мир … нека те чуваат ангелите … Збогум мој Гиле. Тажна сум, но среќна што те познавав. Ќе те паметам долго, долго … засекогаш. Искрено сочувство до семејството Митиќ – напиша една жена на Фејсбук.