12.8 C
Скопје
16. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
фото МВР на Србија
СВЕТ

Родителите на двегодишната Данка во полиција во Бор: мајката одбила полиграф

Родителите на исчезнатата двегодишна Данка Илиќ се донесени во полициската станица во Бор, објави „Телеграф.рс“.

Тие не се осомничени, но со нив се врши информативен разговор.

Ивана и Милош вчера дадоа исказ во присуство на Центарот за социјална работа.

Како што објави српски „Телеграф“, мајката го одбила полиграфскиот тест бидејќи е бремена.

„Девојчето Данка Илиќ сè уште не е пронајдено. Апелираме до сите луѓе да не објавуваат информации што не се проверени. Со тоа се нарушува и се загрозува истрагата, во која е инволвиран и Одделот за криминалистичка полиција“, изјавиле за „Телеграф.рс“ од српската полиција.

Спонзорирано: