23.8 C
Скопје
2. октомври 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Војна во УкраинаСВЕТ

(Видео) Путин е на концерт, додека се тврди дека Пригожин загина во авионската несреќа

Додека кружат информации дека шефот на Вагнер групацијата, Евгениј Пригожин наводно загинал во авионска несреќа, рускиот претседател Владимир Путин е на концерт.


Тој учествува на настан посветен на 80-годишнината од победата на советските трупи во битката кај Курск.

Некои експерти сугерираат дека тој би можел да стои зад несреќата во која загинаа 10 луѓе.