Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Ова не е нормално, стана тренд меѓу младите: Граѓани вознемирени поради снимка од момче со пушка пред училиште во Нови Сад

Ново видео од тинејџер со оружје денеска пристигна од Нови Сад во близина на средното музичко-балетско училиште. Граѓаните веднаш ја алармирале полицијата.

На наведената локација полицијата брзо пронашла 11-годишно момче и утврдила дека се работи за играчка. Во конкретниот случај немало елементи на кривично дело.

Две страшни трагедии ја погодија Србија за само два дена. К.К. (13) уби 8 врсници и чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“, а синоќа Урош Б. уби 8 лица и рани 14 кај Младеновац.

Можеби ќе ве интересира…

Не можете да заспиете? – Овие 6 работи мора да ги направите 30 минути пред спиење

Mртви сте уморни и едвај чекате да одите во кревет. Но, мозокот не мирува и мислите ви поминуваат низ главата… Се разбира, во тој случај нема шанси да заспиете. За… Прочитај повеќе

15 знаци дека на некој навистина му се допаѓате, веднаш штом ќе го запознаете

Сите можеме да се чувствуваме несигурни кога започнуваме нови врски, прашувајќи се дали некој навистина нè сака. Никој од нас не чита мисли, но нашето однесување може да даде прилично… Прочитај повеќе

Добра вест: Ново поевтинување на горивата во Македонија, ова се новите цени

Поевтинуваат бензините. И тоа за 0,5 денари поевтинува Еуросупер 95. Истиот од ноќеска еќ изнесува 80 денари од литар. За еден денар се намалува и цената на Еуросупер 98 и… Повеќе

Српски медиуми: Полнете ги резервоарите во Македонија, таму има најевтини горива во регионот

Српските медиуми ги информираа своите граѓани дека во Македонија горивата се најевтини од сите земји во близина. Пресметките покажуваат дека во земјава се точи најевтин бензин и дизел гориво. Еден… Повеќе