12.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Ова не е нормално, стана тренд меѓу младите: Граѓани вознемирени поради снимка од момче со пушка пред училиште во Нови Сад

Ново видео од тинејџер со оружје денеска пристигна од Нови Сад во близина на средното музичко-балетско училиште. Граѓаните веднаш ја алармирале полицијата.

На наведената локација полицијата брзо пронашла 11-годишно момче и утврдила дека се работи за играчка. Во конкретниот случај немало елементи на кривично дело.

Две страшни трагедии ја погодија Србија за само два дена. К.К. (13) уби 8 врсници и чувар во основното училиште „Владислав Рибникар“, а синоќа Урош Б. уби 8 лица и рани 14 кај Младеновац.