Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

СДСМ: Длабоко сочувство до семејствата на починатите во пожарот во Тетово, нашите мисли се со тетовчани

Соопштение на СДСМ:

Изразуваме длабоко сочувство до семејствата на починатите во синоќешниот трагичен пожар во модуларната болница во Тетово. На повредените им посакуваме брзо закрепнување.

Истрагата која тече од синоќа ќе ги даде одговорите на сите прашања.

Нашите мисли се со тетовчани, заедно сме во оваа колекативна тага и жал.

Можеби ќе ве интересира

СДСМ: Програмите на нашите кандидати за градоначалници го имаат најдоброто – важни и реално остварливи проекти за подобар животен стандард

M T

СДСМ победува во Битола, открива анкетата на агенцијата Стратум Р&Д напрачана од “Макфакс.

M T

СДСМ: Нема доволно силна лага и дезинформација на ВМРО-ДПМНЕ за Шилегов која ќе ги убеди скопјани да се вратат назад, на 17-ти победува Најдоброто за Скопје

M T