27.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar

Променливо облачно време со температура до 25 степени

Времето ќе биде променливо облачно и посвежо со повремен локален дожд претежно во крајните западни и крајните источни делови. Ќе дува слаб ветер претежно од југоисточен правец, информира УХМР.

Минималната температура ќе биде во интервал од 8 до 16, а максималната ќе достигне од 19 до 25 степени.

Во Скопје, променливо облачно со слаб јужен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 14, а максималната ќе достигне до 24 степени.

Во следните денови ќе има повеќе сончеви периоди и дневните температури ќе бидат значително повисоки. Услови за локален дожд ќе има в недела.

Можеби ќе ве интересира

Сончево време со температура до 30 степени

M T

Првпат заврна дожд на Гренланд на висина од 2.600 метри

M T

Сончево време со температура до 34 степени

M T