-2 C
Скопје
16. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Заев: Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик!

Македонскиот народ секогаш бил и ќе биде со поглед напред. Сите премрежја, окупации и блокади беа надминувани и надминати заради желбата за подобро утре и подобар живот, порача премиерот Зоран Заев, предмалку на фејсбук.

– Така е и сега. Гледаме напред, кон Европа, тоа е единствениот пат кон нашето подобро утре.

Изолациите ги оставаме во минатото бидејќи знаеме дека македонската иднина е европска. Во тоа име, продолжуваме да бараме решенија. Само така е европски, само така е македонски.

Во ЕУ ќе влеземе како Македонци кои зборуваат македонски јазик!, рече Заев.

Можеби ќе ве интересира

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 23 пациенти, а вкупно се лекуваат 356 болни, сомнителни и потврдени за КОВИД -19

CENTAR MKD

(Видео) Над 100 деца во домовите низ државата добија новогодишни подароци од Владата

CENTAR MKD

Заев: Гестот на Грција, Бугарија и Полска со вакцините не е милостина, туку е пријателски подадена рака

CENTAR MKD