Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Подгответе се за промена: Студ, дожд и снег низ Македонија – Meteocentar со детална прогноза до крајот на неделава

Утре претпладне ќе има повремени врнежи од дожд, претежно во јужните делови. Ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен северен ветер. Потоа времето ќе биде стабилно со слаб до умерен северен ветер.

Во сабота продор на постудена воздушна маса проследен со засилен северен ветер ќе предизвика опаѓање на температурите и слаб снег на планините.

Прогноза за 19.11.2020
Минимална температура: 0°C до 7°C
Максимална температура: 10°C до 17°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер.

Прогноза за 20.11.2020
Минимална температура: -4°C до 4°C
Максимална температура: 9°C до 15°C
Сончево со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 21.11.2020
Минимална температура: -5°C до 4°C
Максимална температура: 6°C до 11°C
Променливо облачно и посвежо, на планините со услови за слаб снег. Ќе дува умерен до засилен северен ветер.

Можеби ќе ве интересира

Невреме, па пеколни температури – Метеоцентар со детална прогноза за празниците

CENTAR MKD

Викенд со драстичен пад на температурите, а некаде ќе врне снег – Метеоцентар со детална прогноза за следните 4 дена

CENTAR MKD

УХМР издаде метео предупредување: Студен бран со ветер, дожд и снег низ Македонија

CENTAR MKD