Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Во Словенија 47 нови случаи на коронавирус

фото pixabay

Во последните 24 часа во Словенија се регистрирани 47 нови случаи на коронавирус, а тестирани се 1.110 лица, соопшти словенечката Влада.

Во моментов 40 пациенти се во болница, од кои девет се на интензивна нега.

Вкупниот број на починати од почетокот на епидемијата е 135.

Во Словенија досега заболеле 3.749 лица, од кои 866 се активни случаи.

спонзорирано: