Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Рекордна бројка од 432 новозаразени и 11 починати во БиХ

Во последните 24 часа во БиХ се потврдени 432 нови случаи на коронавирус, што претставува најголема дневна бројка на новозаразени.

Од тој број, во федерацијата БиХ се потврдени 309 нови случаи, а 123 во Република Српска, пренесува порталот „Кликс“.

Во федерацијата БиХ во последните 24 часа биле регистрирани и шест смртни случаи, а во РС како резултат на компликации од Ковид-19 починале пет лица.