Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Боки: Физички ме нападнаа во затворот, затоа задоцнив

Доцниме затоа што бев физички нападнат од затворски службеник, им се обрати обвинетиот Бојан Јовановски пред денеска да влезе во судницата каде што треба да продолжи судењето за Рекет.

Тој не појасни зошто бил нападнат, туку влезе во судницата во која е присутна и обвинетата Катица Јанева и нејзините адвокати. Присутна е и обвинителката Вилма Русковска. Се чека уште судечкиот совет за да почне рочиштето на кое се изведуваат докази од УСБ то на Кичеец.

спонзорирано: