Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Видео: Балканот тагува, ова е последниот настап на Шабан Шаулиќ на само неколку часа пред да загине

Фанови од Босна и Херцеговина на фејсбук објавија видео од последниот настап на фолк-пејачот Шабан Шаулиќ во клубот Фаринда во германскиот град Билефелд, каде настапил со колешката Теа Таировиќ, непосредно пред да загине во сообраќајна несреќа.

Шаулиќ загина утрово на автопат помеѓу Билефелд и Дортмунд, кога во неговото возило „сеад ибица“, во кое бил со возачот и кумот, удрила „мазда 6“, управувана од пијан Германец, кој патем возел и без возачка дозвола.

Kralj Šaban

Gepostet von Jovan Goranovic am Samstag, 16. Februar 2019

error: Соддржината е заштитена.