Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Невреме во Македонија – УХМР издаде метео предупредување

УХМР издаде метео предупредување и најавува ново невреме во земјава.

Денес ќе дува засилен јужен ветер, во западните делови со брзина од 80км/час. Попладне од запад ќе започнат врнежи од дожд, кои на места ќе бидат и поројни.

Преку ноќта врнежите ќе бидат пообилни во западните и северните делови каде на повисоките места ќе преминуваат во снег.

Во тренд…