Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Кривични за двајца скопски дилери кои продавале марихуана и амфетамини

Скопската полиција во два одделни случаи поднесе кривични пријави против двајца дилери за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурзори“.

Во првиот случај, при претрес на домот на 44-годишен скопјанец била пронајдена марихуана. Во вториот случај во станот на 30-годишник од Скопје биле пронајдени амфетамини, информираат од МВР.

error: Соддржината е заштитена.