Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Хроно мафини со шунка

Здрави, вкусни и одлична замена за сендвичи.

Состојки:

3 јајца
100 гр ‘ржано брашно
100 гр јачменово брашно
100 гр ситно сечкана Пекабеско шунка
3-4 лажици масло
1/2 лажичка прашок за печиво
сол по вкус
Начин на подготовка:

Измешајте ги сите состојки.

Додајте јајца, шунка, сол, масло. Добро измешајте.

Ставете ја смесата во калапи за мафини до половина.

Печете на 200 степени во претходно загреана рерна околу 20 минути.

Добар апетит!

Во тренд…