Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Познатиот актер од омилената турска серија сериозно болен – се повлекува од јавноста

Бурак Озџивит, познат по улогата на Бали бег поминува низ многу тежок период во животот.

Актерот во последно време страда од тежок облик на депресија.

Според турските медиуми, по загубата на татко му, кој му бил пример во животот, сега е болен и таткото на неговата сопруга.

Озџивит повлекувањето од сцената го најави на социјалните мрежи. Тој има целосна поддршка од сопругата Фахрие Евџен, која исто така е актерка.