Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Страшно невреме попладнево ги погоди Охрид и Преспа – но полошо време допрва доаѓа

Попладнево силно невреме погоди делови од Преспа, како и градското подрачје на Охрид.

Невремето кое беше проследено со пороен дожд, грмежи, а на места и град траеше подолго време.

УХМР известува дека утре ќе преовладува сончево и топло време со мала до умерена локална облачност.

Во недела и во почетокот на наредната седмица во попладневните часови ќе има појава на локална нестабилност со пороен дожд и грмежи, што значи дека во екот на летната сезона следува уште полошо време.

Во тренд…