10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Огромна трагедија: Почина тригодишното дете на легендарниот српски актер

Голема трагедија го погоди семејството на српскиот актер Жика Тодоровиќ.
Засега не е познато од што, но неговото тригодишно синче починало вчера во домот. Детето само престанало да дише.
Тој и сопругата го добија синчето во мај 2014. година.