7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЗДРАВЈЕ

Само една лажица и ќе го испразните стомакот за 2 минути – ќе ги исчистите и отровите од телото

Нашите црева се многу важни и од време на време треба да се прочистат од отрови кои се собираат во организмот, поради конзумирање на разни намирници.

Овој лек се покажал како многу ефикасен за тоа.

Состојки: – 5 шолји зовриена вода; – 100 грама сливи; – 100 грама урми

Подготовка:

Во зовриената вода додадете ги сливите и урмите. Оставете ги 15 минути, а потоа оставете да се излади.

Наутро на празен желудник земајте по една лажица.