10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
СВЕТ

Макрон ќе го слави роденденот во дворецот Шамбор

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, својот 40-ти роденден ќе го прослави во луксузната палата во дворецот Шамбор, на југот од земјата.
Макрон, кого критичарите го оценија како “претседател на богатите“ отпатувал синоќа во Шамбор со сопругата Брижит и членови на семејството на прославата организирана по повод неговиот роденден на 21 декември.